Żółty Kwarcowy CytrynZnany również jako Quartz Oro Verde, kwarc cytrynowy jest wytwarzany przez ogrzewanie ametystowego, żółtego kwarcu i żelaza w bardzo wysokich temperaturach. Ten proces grzewczy daje kwarc cytrynowy swój genialny, żółty kolor. Promienne piękno kwarcu cytrynowego jest naprawdę olśniewające, zwłaszcza gdy światło złapie fasetę i naprawdę zaczyna się życiem.

Pamiętaj, że wiele osób sprzedaje fałszywe Citrine! Łatwo zauważyć, gdy już wiesz. Fałszywy Citrine to właściwie Ametyst, który ktoś upiekł - dosłownie w piecu! Zamienia piękny Ametyst w rodzaj orangi kolor. Citrine NIE rośnie w geode kształty, które Amethyst robi. Nie tylko kolor fałszywego Citrine jest oczywiście nieprawdziwy, ale tak jest kształt większości kawałków. Słabe kawałki Ametysty!

Kwarc cytrynowy otrzymuje swój genialny kolor musujący poprzez sztuczny proces promieniowania gamma, a następnie łagodną obróbkę cieplną Nie wszystkie kwarc można wytwarzać w kwarcu kwarcu musujących. Większość kwarcu wzbogaconego aluminium w stanie napromieniowanym stanie się niemal czarne na czarno; Choć niektóre kwarcowo-żółto-brązowy kwarc może być używany do produkcji cytrynowego kwarcu, jeśli jest on najpierw podgrzewany, a następnie napromieniowany. Ciepło powoduje utratę materiału i narażenie na działanie promieniowania powoduje powrót żółtego koloru. Również kwarc bogaty w litran, który jest narażony na bardzo łagodne ciepło (140-280 ° C) ma skłonność do żółknięcia zieleni, nawet bez napromieniowania. Mogą być sprzedawane jako kwarc cytrynowy lub cytrynowy, ponieważ nie są napromieniowane.

Należy unikać wszelkich silnie żrących środków czyszczących, jak środki do czyszczenia piekarników i grilu oraz środki do zmywania naczyń o wysokim poziomie alkalicznym / pH. Produkty zawierające oleje lub proszki mogą pozostawić pozostałość i dokładnie wypłukane. Jeśli powierzchnia Twojej przypadkowo zostanie wystawiona na działanie któregokolwiek z tych szkodliwych produktów, natychmiast spłucz wodą, aby zneutralizować efekt. Odporna na zadrapania Nasze powierzchnie są bardzo odporne na zarysowania. Unikaj jednak ostrych przedmiotów bezpośrednio na powierzchni.

Napromieniowałem i podgrzałam te kamienie, wykorzystując mleczny proces kwarcowy opisany powyżej. Mają jednak inne przejście kolorów. Przechodzą od nieprzezroczystego czarnego do lekko przezroczystego brązowawego do czerwonawego lub oranżowego. Z ciągłym ogrzewaniem, niektóre ostatecznie poszły czyste pomarańczowe. Te kamienie wymagały dłuższych czasów ogrzewania. Niektóre kryształy pozostawały brązowo pomarańczowe nawet po dwóch dniach ogrzewania. Spodziewam się, że mogą one być czyste pomarańczowe w wyższej temperaturze, niż mogłem osiągnąć przy użyciu piekarnika.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kamień szlachetny kwarcowy (cytryn) - informacje

Cytryn i uzdrawianie